SUKCESY WOKALNE NASZYCH UCZENNIC

Drukuj

Dnia 7 i 8 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbył się Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na scenie podczas przesłuchań konkursowych pojawiło się 72 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze. Nie zabrakło również naszych wokalistek, które wyśpiewały liczne nagrody i wyróżnienia.
Julia Sanocka z oddziału przedszkolnego otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV-VI wyróżniona została również Wiktoria Pawłowska z kl. IV, o Oliwia Goleń z kl. VI. Natomiast w kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zajęła Julia Bondaronek.
http://gok.jedlicze.pl/noworoczny-konkurs-koled-i-pastoral…/
W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie dnia 10 stycznia 2017 r. odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda, kolęda” adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna i okolic. Naszą szkołę w kategorii gimnazjum – soliści, reprezentowała Julia Bondaronek, która zaśpiewała kolędę „ W żłobie leży”. Jury przyznało jej II miejsce. Natomiast w kategorii szkół podstawowych Wiktoria Pawłowska za pastorałkę „Zaśnij, Dziecino” wywalczyła wyróżnienie. Organizatorem imprezy był Miejski Zespół Szkół nr 2 w Krośnie, a patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krosna.
Laureaci I, II i III miejsca w kategorii soliści wzięli udział w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek Pogranicza 2017 w RCKP w Krośnie dnia 13 stycznia 2017 r. Jury konkursowe biorące pod uwagę walory głosowe, muzykalność, własną interpretację kolęd, postanowiło przyznać wyróżnienie Julii Bondaronerk.
http://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1-301-26_konkurs_koled…
Na uwagę zasługuje również udział uczennic w XV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół w Szebniach pod patronatem Wójta Gminy Jasło, który odbył się 12 stycznia 2017 r. Tym razem Wiktoria Pawłowska wyśpiewała III miejsce, a Julia Bondaronek wyróżnienie. W konkursie również wzięły udział w kategorii klas I-III Anna Młynarska i Kamila Bełch. Uczennice do konkursów przygotowały: Małgorzata Frydrych, Renata Kiełbasa i Wioletta Zygmunt.
http://www.zsszebnie.szkolnastrona.pl/art,622,xv-powiatowy-…
Gratulujemy wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.