Piątek 23 lutego 2018
imieniny: Damiana, Romana, Romany

Aktualności

Wolność i różne jej aspekty w bieżącym roku szkolnym uczyniono tematem przewodnim konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Z kolei słowa przypisywane Antoniemu Wielkiemu „Nazywaj wolnymi nie tych, którzy są wolni za sprawą losu, lecz tych, którzy są wolni przez sposób życia i postępowania” stały się mottem etapu wojewódzkiego. Poprzeczka, jak każdego roku, została ustawiona wysoko. Tym bardziej satysfakcjonujący jest fakt, że trzem uczennicom z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Jedliczu udało się ją pokonać.

W dniach 13-14 lutego odbyły się najważniejsze zawody szkolne w biegach narciarskich. Na trasach biegowych im. Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej zorganizowano kolejną edycję Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody otworzył Jacek Bigus - Dyrektor Podkarpackiego Wojewódzkiego SZS w Rzeszowie oraz Czesław Luty - Prezes Bieszczadzkiego SZS w Ustrzykach Dolnych. Rewelacyjnie spisali chłopcy z Jedlicza, którzy zwyciężyli drużynowo i zostali Mistrzami Województwa Podkarpackiego w biegach narciarskich.

Pierwsi w tym roku mieszkańcy Gminy Jedlicze zostali oficjalnie powitani przez Burmistrza Jolantę Urbanik. Mikołaj Radoń z Chlebnej został nie tylko pierwszym chłopcem, ale także pierwszym obywatelem naszej gminy w 2018 roku. Mikołaj na świat przyszedł 3 stycznia o godzinie 9:35. Ważył 3 kilogramy i miał 57 centymetrów wzrostu.

W czwartek (15.02) w Świerzowej Polskiej odbył się Finał XVII Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców, Trenerów i Działaczy Powiatu Krośnieńskiego w 2017 roku. O miano najpopularniejszych ubiegało się 28 sportowców, 8 trenerów i 10 działaczy. Organizatorem plebiscytu był Powiat Krośnieński przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego, w tym Gminy Jedlicze oraz tygodnik „Nowe Podkarpacie”. Wśród nominowanych znaleźli się sportowcy, trenerzy, działacze z Gminy Jedlicze.

Inwestycje i remonty

W okresie ferii zimowych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Jedlicze zostały wykonane prace remontowo - naprawcze. 

W Szkole Podstawowej w Jedliczu wykonano montaż wykładziny podłogowej w 3 salach lekcyjnych, wyremontowano i pomalowano pomieszczenie biurowe, wykonano instalację elektryczną w pracowni komputerowej w budynku "starej" szkoły oraz w pracowni komputerowej w budynku "nowej" szkoły. W Szkole Podstawowej w Piotrówce wykonano naprawę parkietu na dolnym korytarzu. Prace polegały na zdemontowaniu ruchomych części parkietu, przygotowaniu podłoża i przyklejeniu odpadających klepek parkietowych. 

Ze środków Funduszu Sołeckiego Dobieszyna przeprowadzony został remont sali lekcyjnej dla najmłodszych dzieci szkoły.

Zakres prac objął m.in. obniżenie sufitu płytami gipsowo-kartonowymi, wymianę zniszczonej podłogi parkietowej, remont ścian. Dla maluchów zakupiono nowy dywan oraz kolorowe meble. Koszt remontu wyniósł 11 556, 27 zł. Większość prac została wykonana przez konserwatorów ZEASiP. 

Oświata i wychowanie

15 lutego br. zakończyły się kilkumiesięczne zmagania uczniów z naszego województwa  w ramach Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie - ogłoszone zostały wyniki trzeciego, finałowego etapu tegoż konkursu. Naszą gminę reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej w Piotrówce Ewelina Słota, która znalazła się w gronie laureatów.

W szkole w Podniebylu odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Fiałkowską – dzielnicową, która poprzez film edukacyjny, pogadankę, test o ruchu drogowym przybliżyła uczniom zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych. W treści edukacyjno – wychowawcze włączyła się pani Jolanta Woźniak – radna, która we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych z Rzeszowa wyposażyła uczniów w różnorodne znaczki i kamizelki odblaskowe. Ferie to czas radosnej zabawy, miłego spędzania czasu na powietrzu, ale także przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Sport

W ostatnich dniach zawodnicy jedlickiej sekcji narciarstwa biegowego osiągnęli kilka znaqczących wyników startując m. in. w Biegu Trapera i Biegu Tropem Żubra. Na trasach zastępczych w Tomaszowie Lubelskim (początkowo Bieg Trapera miał się odbyć w Łosińcu) nasi zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km stylem klasycznym. 10 lutego br. w najdzikszym rejonie Bieszczadów odbył się IV Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem Żubra”. W Mucznem wystąpiła grupa amatorów narciarstwa biegowego reprezentująca MUKS Podkarpacie Jedlicze. Rywalizowano na dystansie 9 km techniką klasyczną.

Dobiegł końca tegoroczny program ferii zimowych organizowanych w ramach „Ferie Zimowe 2018 z GOSiRem”. W tym roku był on dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży. Każde z nich mogło wybrać coś dla siebie począwszy od turniejów halowych, a kończąc na zajęciach na basenie czy lodowisku. W drugim tygodniu ferii odbył się Feryjny Turniej Piłki Nożnej 7 klas Szkół Podstawowych i Gimnazjów, Feryjny Turniej 2-ek i 3-ek w Piłce Siatkowej Dziewcząt, wyjazd na Krytą Pływalnie w Krośnie oraz finał Grand Prix w Narciarstwie Biegowym. 

Kultura

Wszystko co dobre szybko się kończy – a w szczególności ferie zimowe. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Widzi mi się…” – Ferie z mądrą głową nie brakowało. Dzieci korzystały z wolnego czasu na wiele sposobów. W bibliotece odbywały się zajęcia plastyczne, literackie, multimedialne i ruchowe. 

Na styczniowych zajęciach „Wesołej Biblioteki” najmłodsi ćwiczyli technikę frotażu. Dzieciaki odtwarzały faktury na różnych powierzchniach, wykorzystując później wykonane karty do wycinanek i stworzenia kartek na dzień babci i dziadka. Kolorowych fakturowych kart powstała cała gama kolorystyczna, więc było z czego wycinać i układać kompozycję. Współpracując ze sobą i dzieląc się kolorami dzieci wykonały piękne kartki dla babci i dziadzia. Niektóre zostały wręczone dziadkom jeszcze na zajęciach. Z uśmiechem i radością dzieciaki żegnały się ze styczniową  „Wesołą Biblioteką” .  Zapraszamy w lutym.

Należymy do

Euroregion Karpacki  Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów TerytorialnychKarpacka Agencja Rozwoju Regionalnego
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki  LGD Kraina Nafty    Budujemy Sportową Polskę

Warto zobaczyć:

   

 

POMOC   ŻYWNOŚCIOWA

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Jedlicze, potrzebujących wsparcia w postaci artykułów spożywczych do bezpłatnego odbioru pomocy żywnościowej, wydawanej
w Domu Ludowym Jedlicze – Męcinka w godz. 8-14 w  dniach:

24.02.2018 (sobota) dla mieszkańców: Jedlicza, Jaszczwi, Moderówki, Dobieszyna, Potoka.
26.02.2018(poniedziałek) dla mieszkańców: Chlebnej, Długiego, Poręb, Piotrówki, Podniebyla, Żarnowca.

Czytaj dalej

Z urzędu

Zarządzenie Burmistrza Gminy Jedlicze w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w Gminie Jedlicze.

Treść zarządzenia - PDF

Informacja ARiMR w sprawie składania "Oświadczeń potwierdzających brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonych w 2017 roku. 

Treść informacji - PDF
Plakat - PDF
Oświadczenie - PDF
Zasady składania i wypełniania oświadczenia - PDF

15.02.2018 - OBWIESZCZENIE
Subskrybuj Kanał strony głównej

Najbliższe wydarzenia

pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
 
 
 
 
 
3
 
4
 
 
 
 
 
9
 
 
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
 
25
 
 
27
 
28
 
 
 
 
 

Ministerstwo Rozwoju przypomina przedsiębiorcom wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o braku jakichkolwiek opłat za czynności dokonywane w CEIDG.

Gdzie zgłaszać bezdomne, ranne lub padłe zwierzęta

Regionalny System Ostrzegania

Gminne Wieści

Zapraszamy do lektury nowego                               Poprzednie wydanie
wydania Biuletynu Gminne Wieści.                              wersja PDF
                 wersja PDF
 

Kontakt

Gmina Jedlicze
ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze

NIP 684 23 63 189

Regon 370440554


Numer konta bankowego:
53 8636 1028 2002 1400 0101 0017
BS Rymanów

 Telefon:   (013) 44-84-710
                   (013) 43-52-207

(1kB)  Fax:        (013) 43-52-025

(1kB)  e-mail:    ug@jedlicze.pl