Wtorek 20 sierpnia 2019
imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Sukces w finale wojewódzkim

15 lutego br. zakończyły się kilkumiesięczne zmagania uczniów z naszego województwa  w ramach Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie - ogłoszone zostały wyniki trzeciego, finałowego etapu tegoż konkursu. Naszą gminę reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej w Piotrówce Ewelina Słota, która znalazła się w gronie laureatów. Tytuł ten to nie tylko efekt inteligencji, wiedzy, ale i sporego wysiłku oraz chęci poświęcenia wielu godzin na przygotowanie się do udziału w poszczególnych fazach konkursu. Jednak bilans zysków prezentuje się zupełnie pokaźnie. Jest powód do radości, satysfakcja, ale także korzyści bardziej wymierne. Choć przed Eweliną jeszcze półtora roku nauki w szkole podstawowej, już dziś wie, że będzie zwolniona z obowiązku uczestniczenia w części polonistycznej egzaminu po klasie ósmej, a także uzyskuje pierwszeństwo podczas rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Gratulacje!

Robert Muzyka