Wtorek 20 sierpnia 2019
imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Lekcja samorządowa dla uczniów gimnazjum Szkoły Podstawowej w Potoku

13 marca br. uczniowie gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Edmunda Łozińskiegow Potoku wraz z Dyrektorem Andrzejem Dziuganem odwiedzili Urząd Gminy w Jedliczu. Wizyta odbyła się w ramach specjalnej lekcji zorganizowanej z inicjatywy Dyrektora Szkoły w celu przybliżenia młodzieży zadań organów władzy samorządowej.

W Sali Narad urzędu, gimnazjalistów przywitali: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Zastępca Burmistrza Ryszard Zagórski, Sekretarz Gminy Barbara Korzeniowska i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak.

W pierwszej części Burmistrz przedstawiła uczniom sposób funkcjonowania urzędu, realizację zadań publicznych i inwestycji. W drugiej części odbyła się inscenizacja obrad zaaranżowana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, w której gimnazjaliści głosowali nad projektem uchwały. Następnie Sekretarz Gminy oprowadziła młodzież po budynku urzędu, przedstawiając poszczególne referaty, pracowników i zakres spraw oraz czynności administracyjnych, które wykonują.

Na koniec wizyty uczestnicy otrzymali pamiątki oraz certyfikaty z odbytej lekcji samorządowej. Forma zajęć bardzo się uczniom spodobała i z niecierpliwością wyczekują następnego spotkania.

Słownik: