Czwartek 22 sierpnia 2019
imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu podczas XVIII Konkursu Wiedzy Technicznej

27 marca 2019r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, przeprowadzono etap finałowy XVIII Konkursu Wiedzy Technicznej. Odbywał się on pod hasłem "Sapere aude - odważ się być mądrym". We wszystkich etapach konkursu wzięło udział ponad tysiąc uczniów z województwa podkarpackiego.

Zawodnicy rywalizowali zmagając się z teoretycznymi i praktycznymi problemami z matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz techniki. W finałowej czterdziestce znalazło się aż trzynastu uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu. Byli to uczniowie klasy IIIA gimnazjum: Jakub Cichy, Maciej Chodorowski, Michał Dziura, Izabela Chochołek, Kamil Mrozek, Dominik Jaśkiewicz, Przemysław Skiba oraz klasy IIIC gimnazjum: Jakub Korzeniowski, Aleksandra Wewiórska, Emilia Smoleń, Miłosz Wasilewski, Michał Janocha oraz Roksana Wojnar.

Zwycięzcą, a tym samym laureatem tego trudnego i prestiżowego konkursu okazał się uczeń Szkoły P odstawowej w Jedliczu Jakub Cichy. Pozostali nasi uczniowie zajęli również wysokie miejsca w tym finałowym konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a Kuba upominek oraz cenną nagrodę finansową. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

SP Jedlicze

Słownik: