Środa 26 czerwca 2019
imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Jubileusz 70-lecia istnienia OSP w Dobieszynie

W sobotę 11 maja br. obchodziliśmy 70-lecia istnienia OSP w Dobieszynie połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. Wspaniały jubileusz poprzedziła uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Dobieszynie, której asystowały poczty sztandarowe jednostek OSP działających na terenie Gminy Jedlicze oraz gmin sąsiednich.

Następnie w asyście pocztów sztandarowych wszyscy zgromadzeni goście przemaszerowali pod Dom Ludowy w Dobieszynie, gdzie kontynuowano uroczyste obchody. Obowiązki dowódcy uroczystości pełnił druh Janusz Litwin, a historię jednostki przedstawił prezes OSP Dobieszyn dh. Rafał Janocha.

Gratulacje druhom z Dobieszyna na ręce prezesa OSP Dobieszyn składali przedstawiciele samorządu, Szkoły Podstawowej w Dobieszynie oraz władz resortowych.

Wyjątkowy Jubileusz był okazją do złożenia serdecznych podziękowań przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik, Z-cy Burmistrza Ryszarda Zagórskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka dla dh. Jana Futyry, który miał ogromny wkład w rozwój działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie.

Po oficjalnych uroczystościach na wszystkich czekał przepyszny posiłek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz program artystyczny zaprezentowany przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie oraz chór „Laurenti” z Warzyc.

Zasłużeni działacze i członkowie OSP działających na terenie Gminy Jedlicze za pełną poświęcenia służbę na rzecz lokalnej społeczności otrzymali zaszczytne medale i odznaczenia.

Słownik: