Czwartek 22 sierpnia 2019
imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Oświata i wychowanie

Nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze za bardzo dobre wyniki w nauce

lp.
18

W dniu 18.06.2019 r. w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyła się IV sesja zwyczajna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu w trakcie której wręczono Nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, których średnia ocen w roku szkolnym 2018/2019 wyniosła co najmniej 5,0, odznaczają się wzorowym zachowaniem oraz uzyskali pierwsze miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także wybitne osiągnięcia sportowe, muzyczne lub artystyczne w skali powiatu, województwa lub kraju. Na sesję zostali zaproszeni najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych z naszej Gminy wraz z dyrektorami.

Posted By redaktor czytaj dalej

Sukcesy w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bankiem praktycznej wiedzy”

lp.
01

10 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu ogłoszono wyniki III Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bankiem praktycznej wiedzy” oraz wręczono nagrody laureatom. Głównym celem przedsięwzięcia, w którym wzięło udział 85 uczestników z 9 szkół było kształcenie umiejętności stosowania wiedzy matematycznej w praktyce związanej bezpośrednio z usługami, które oferuje bank.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Laureaci i finaliści

lp.
01

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji. Przy tej okazji warto jeszcze raz wrócić do tego, co najlepsze, czyli sukcesów i osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu; a w bieżącym roku było się czym pochwalić… Szczególnie ważne dla każdego ambitnego młodego człowieka, który myśli poważnie o swojej przyszłości, są konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a dla sportowców zawody pod patronatem KO. Stwarzają one możliwość, aby zmierzyć się nie tylko z innymi najlepszymi w danej dziedzinie wiedzy czy sportu z całego województwa, ale także stanąć do walki z własnymi lękami i słabościami, zwalczyć tremę i stres.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kangur Matematyczny – wyniki uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu

cz.
27

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti’eres” z siedzibą w Paryżu. Zmagania konkursowe przeprowadza się jednocześnie we wszystkich zgłoszonych do niego krajach. W Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. „Kangur” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu. W tegorocznej edycji z testami konkursowymi zmierzyło się 36 najzdolniejszych młodych matematyków, z których aż siedmioro zostało nagrodzonych. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Samanta Wójcik wyróżniona w „Krośnieńskim Mistrzu Ortografii 2019”

cz.
27

W dniach 6 i 7 czerwca 2019 r., w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, odbyła się ósma edycja „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2019”. Treść dyktanda związana była z historią, zabytkami i przyrodą Krosna oraz regionu. Autorem tekstów jest poeta i prozaik – Jan Tulik. Organizowany od ośmiu lat konkurs ma głównie na celu popularyzację zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, ale przede wszystkim ma być formą zabawy z ortografią.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

III Edycja Programu „Odyseja” w SP w Jedliczu

cz.
18

W dniach 15-16 czerwca   w Szkole Podstawowej w Jedliczu już po raz trzeci z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Aleksandry Twaróg-Paluch i Marty Sanockiej został zrealizowany weekendowy program nauki języka angielskiego „Odyseja”. Przedsięwzięcie miało postać absorbujących warsztatów w wielokulturowym środowisku, w trakcie których uczniowie mieli okazję nie tylko do rozwinięcia swoich kompetencji językowych, ale również mogli się przekonać , że można się  uczyć w przyjemny i nieszablonowy sposób

Posted By Ilona Miszczak-... czytaj dalej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarnowcu po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie

cz.
18

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarnowcu po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur  Matematyczny”. Sukces w konkursie odniosło dwóch uczniów Marcel Werner uczeń klasy V i Julia Skóra uczennica klasy VI, zostali wyróżnieni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Posted By Ilona Miszczak-... czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie