Wtorek 13 listopada 2018
imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Strażacki trud”

li.
09

W dniu 7 listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu gościł finalistów 30. etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Strażacki trud”. Uczniowie szkół oraz przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze nie zawiedli i  przygotowali aż 316 wspaniałych prac. Komisja w składzie: Zofia Kędzierska, Józef Tucki oraz Katarzyna Kubal wybrała i nagrodziła najciekawsze kompozycje nawiązujące do szlachetnej pracy strażaków.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kwesta na jedlickim cmentarzu

li.
09

Tradycyjnie już w Dniu Wszystkich Świętych na jedlickim cmentarzu komunalnym prowadzona była kwesta zorganizowana przez Komitet Społeczny Gmina Jedlicze Pamiętamy. Tego dnia przedstawiciele władz Urzędu Gminy w Jedliczu, Radni Rady Miejskiej, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu oraz mieszkańcy zbierali datki na renowację nagrobków i pomników pamięci, znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze. Dzięki hojności odwiedzających jedlicką nekropolię, udało zebrać się kwotę w wysokości 7 936, 39 złotych, 1 dolara amerykańskiego oraz 1 euro. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli szlachetną inicjatywę Komitetu Społecznego – Gmina Jedlicze Pamiętamy i dołączyli do zbiórki.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Poświęcenie odrestaurowanej kapliczki w Chlebnej

li.
07

W sobotę 3 listopada w Chlebnej odbyło się uroczyste poświęcenie odrestaurowanej kapliczki, którego dokonał proboszcz jedlickiej parafii ks. Stanisław Turoń. W uroczystościach licznie udział wzięli mieszkańcy Chlebnej, przedstawiciele Urzędu Gminy w Jedliczu, Rady Miejskiej w Jedliczu oraz strażacy z OSP Chlebna. Następnie wspólnie przemaszerowano do Domu Ludowego, gdzie Panie z grupy odnowy wsi (partnerzy projektu) zaprezentowały przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny, przedstawiając przy tym rys historyczny kapliczki oraz dziękując Burmistrzowi Gminy Jedlicze Jolancie Urbanik  za pomoc w jej odnowieniu. Prace przy kapliczce przypadły w ważnym dla nas wszystkich roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla uczczenia tego doniosłego wydarzenia, odbyło się wspólne śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych przez wszystkich zgromadzonych gości.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

XXIV Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej

li.
06

30 i 31 października br. w budynku Szkoły Ludowej w Żarnowcu odbyła się XXIV Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Pierwszego dnia konkursu udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych z: Odrzykonia, Posady Górnej, Przybówki, Jedlicza, Korczyny, Zalesia, Targowisk, Krosna nr 10, Krosna nr 14, Tarnowca, Krościenka Wyżnego, Rymanowa i Opacia. Laureatami pierwszego dnia konkursu zostali:

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu Gminy Jedlicze

li.
02

W dniu 27.10.2018 r. w Długiem odbyły się Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu Gminy Jedlicze. Wzięły w nich udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Jedlicze jak również Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik, Zespół kontrolny z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie na czele z Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego bryg. Mariuszem Kozakiem, Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Józef Tucki, Prezes ZOMG ZOSP RP w Jedliczu dh Marek Maciejowski oraz Komendant Miejsko Gminny Związku OSP RP w Jedliczu dh Rafał Janocha.

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu

paź.
31

W ubiegłym tygodniu 24 października br. w sali narad Urzędu Gminy odbyła się pierwsza uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu. Młodych Radnych serdecznie powitała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, a uroczystego otwarcia sesji dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak. Po złożeniu ślubowania przez Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej, w tajnym głosowaniu dokonano wyboru przewodniczącego, dwóch wiceprzewodniczących oraz sekretarza. Burmistrz Gminy Jedlicze oraz przewodniczący Rady Miejskiej pogratulowali wszystkim młodym radnym, którzy zdobyli zaufanie w swoich szkołach, jak również wyłonionemu prezydium.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Podziękowania Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik

paź.
31

Drodzy mieszkańcy

Gorąco dziękuję za okazane zaufanie i poparcie w wyborach samorządowych. To najpiękniejsze podziękowanie jakie można sobie wyobrazić za cztery lata solidnej pracy. Sukces, który przekonał mieszkańców, że warto powierzyć nam rozwój Gminy Jedlicze na kolejne lata to wspólna praca i współpraca z Radą Miejską, wielkie zaangażowanie pracowników Urzędu Gminy oraz wszystkich naszych jednostek. Radość i szczęście, które przepełnia mnie dzięki Państwa poparciu to siła na każdy dzień dalszej pracy.

Gratuluję również wszystkim Radnym Rady Miejskiej w Jedliczu oraz Rady Powiatu, jak również przedstawicielom reprezentującym województwo podkarpackie w Sejmiku. Wierzę, że wspólna praca zaowocuje dalszym rozwojem naszej gminy i regionu.

Razem zrobimy jeszcze więcej!

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności